Kronika grupy I – Mali Badacze – Miesiąc Kwiecień

KRONIKA GRUPY I
MALI BADACZE”

miesiąc maj

Wycieczka do Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Pruszkowie.
W ramach programu „Zaczytane przedszkole” uczniowie ze szkoły średniej raz w tygodniu przychodzili do przedszkola do każdej z grup, aby czytać dzieciom opowiadania. Dzieci chcąc podziękowania uczniom spotkali się z panem Dyrektorem, nauczycielkami i uczniami, wręczyli dyplomy i symboliczne słodkie prezenty uczniom, oraz zwiedzili szkołę średnią.

 

Warsztaty wielkanocne z rodzicami.

Dzieci zostały zapoznane z tradycjami świąt wielkanocnych. Uczestniczyły wraz z rodzicami w tworzeniu pięknych pisanek z kolorowych i różnorodnych materiałów. Komponowali palemki ze zgromadzonych przez rodziców rzeczy. Wspólnie uczestniczyli w zabawach i zdjęciach pamiątkowych.

 

Wycieczka do sklepu spożywczo–warzywnego

Dzieci przespacerowały się do pobliskiego sklepu spożywczo–warzywnego. W sklepie zostały przez panią ekspedientkę mile przywitani i zapoznani z jej pracą. Obserwowali jak obsługuje klientów. Zapoznali nazwy warzyw i egzotycznych owoców. Dzieci wręczyły podziękowanie za spotkanie i drobny upominek na pamiątkę wizyty.

 

Spotkanie z panem listonoszem.

Dzieci spacerując wokół przedszkola spotkały pana listonosza. Pan listonosz pokazał im listy, kartki i przesyłki, które musi dostarczyć do adresatów i pokrótce opowiedział o swojej pracy. Dzieci chętnie słuchali i na koniec bardzo serdecznie podziękowali.