Kronika grupy I – Mali badacze – miesiąc luty 2019

KRONIKA GRUPY I
MALI BADACZE”

miesiąc luty

 

W miesiącu lutym uczyliśmy się prawidłowego mycia ząbków. Przedszkolaki  z naszej grupy  przeszły szkolenie, jak myć ząbki . Dzieci dowiedziały się, jak je dobrze myć, jak ma wyglądać szczoteczka i jak często trzeba chodzić do dentysty, aby uniknąć próchnicy, która jest zmorą już nawet najmłodszych dzieci. Maluchy dowiedziały się jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie pokarmy i napoje szkodzą a jakie wzmacniają zęby.

Nasze śniegowe bałwanki malowaliśmy farbami, lepiliśmy z modeliny.

Zimą w ogrodzie przedszkolnym można się świetnie bawić. Zimowa aura pozwoliła dzieciom na zabawy na śniegu i lepienie bałwanów. Naszym małym badaczom bardzo podobają się takie formy spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

W lutym w naszej grupie panowała bardzo kosmiczna atmosfera. Czy wy wiecie, że w rakiecie najciekawsza podróż w świecie? Proszę wsiadać do rakiety, niepotrzebne nam bilety. Leć rakieto, szybko leć, gwiazdkę z nieba chcemy mieć. Leć rakieto zabierz nas do dalekich, do dalekich gwiazd. Ulubioną zabawą dzieci w tym miesiącu był „Lot na księżyc”, podczas której udawaliśmy lot rakietą kosmiczną.

 

20 lutego w naszym przedszkolu odbył się „Bajkowy bal karnawałowy”. Wspólna zabawa przyniosła wiele  radości dzieciom.