Kronika grupy II – Mali Odkrywcy – miesiąc listopad 2019


KRONIKA GRUPY II
MALI ODKRYWCY”

w miesiącu listopadzie

 

Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości w przedszkolu były obchodzona bardzo doniośle. Również dzieci z naszej grupy przygotowały swój program artystyczny wiersze i piosenki patriotyczne i tańce. Dzieci uczestniczyły również w projekcji filmu „Polskie Symbole Narodowe”. Mogli w bardzo ciekawy sposób zapoznać się i utrwalić najważniejsze Symbole Narodowe.

W listopadzie podczas zajęć dzieci mówiły o swoich domach, jak wyglądają i jaki mają adres. Uczestniczyli również w krótkiej wyprawie do pobliskiej budowy zobaczyć jak powstaje domu wielorodzinnego tzw. Bloku. Następnie po spacerze narysowali na kartce swój dom..\

W kolejnym tygodniu listopada mówiliśmy o zdrowiu. Dzieci doskonale wiedzą jak dbać o zdrowie. Chętnie jedzą warzywa i owoce oraz dbają o higienę osobistą. Po ich rozmowach i przemyśleniach powstały wspaniałe prace plastyczne..


28.11.2019 – Rodzice zostali zaproszenia do przedszkola na zajęcia otwarte poprowadzone przez panią Monikę Szumert. Podczas tych zajęć rodzice mieli okazję obserwować swoje pociech podczas zabaw, rozwiązywania zagadek, uczestniczenia w rozmowach nt. zdrowego trybu życia oraz wykonywania prac plastycznych. Zajęcia zakończyły się wspólnym tańcem rodzica z dzieckiem.