Kronika grupy IV – Eksperci – miesiąc kwiecien 2018

KRONIKA GRUPY IV
EKSPERCI”

w miesiącu kwietniu

W kwietniu nasza grupa uczestniczyła w warsztatach ceramicznych. Dzieci poznały różne rodzaje gliny, jej właściwości, uczyliśmy się technik lepienia i zdobienia. Zajęcia ceramiczne to duża frajda, ale przede wszystkim świetny zestaw ćwiczeń dla każdych rączek. Dzieci turlały, ugniatały, rolowały, przyklejały kolejne elementy tworząc ozdoby.

 

23.04.2018 – Udaliśmy się do Warszawy do teatru Piwnica. Dzieci miały możliwość zobaczenia teatrzyku cieni. Dzieci brały również udział w warsztatach teatralnych . Wykonywały sylwety do teatru cieni. Brały udział w Quizie pt: Z jakiej bajki ten cień? Kto to taki ? Teatr cieni przyniósł dzieciom doskonałą zabawę i wiele radości. 

 

W tym miesiącu podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznawały zasady ochrony przyrody oraz zasady segregowania odpadów. Zdobyły informacje na temat recyclingu. Układały swój  Kodeks Przyjaciela Przyrody, brały udział w grupowym konkursie na  temat ochrony przyrody ,wykonały piękne prace plastyczne.

 

26.04.2018r. – Dzieci przeszły z flagami ulicami Pruszkowa. Przemarsz był zorganizowany z okazji nadchodzącego Święta Flagi. Przemarsz przedszkolaków zorganizowaliśmy pod Pomnik Pamięci Nauczycieli Pruszkowskich poległych w walce z okupantami. Dzieci złożyły własnoręcznie wykonane flagi w miejscu pamięci.