Kronika grupy IV – Eksperci – miesiąc wrzesień 2018


KRONIKA GRUPY IV
EKSPERCI”

w miesiącu wrześniu

Odbył się w naszym przedszkolu pierwszy koncert, w trakcie którego poznaliśmy nowy instrument oraz jego brzmienie. Bawiliśmy się przy tym świetnie.

 

Rok przedszkolny zaczęliśmy od wycieczki do Muzeum Starożytnego Hutnictwa na pilotażowe warsztaty teatralne wraz z przedstawieniem historii „Fibula”. Bardzo nam się podobało, czynnie uczestniczyliśmy w warsztatach i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. . 

 

W tym miesiącu podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznawały zasady ochrony przyrody oraz zasady segregowania odpadów. Zdobyły informacje na temat recyclingu. Układały swój  Kodeks Przyjaciela Przyrody, brały udział w grupowym konkursie na  temat ochrony przyrody ,wykonały piękne prace plastyczne.

 

26.04.2018r. – Dzieci przeszły z flagami ulicami Pruszkowa. Przemarsz był zorganizowany z okazji nadchodzącego Święta Flagi. Przemarsz przedszkolaków zorganizowaliśmy pod Pomnik Pamięci Nauczycieli Pruszkowskich poległych w walce z okupantami. Dzieci złożyły własnoręcznie wykonane flagi w miejscu pamięci.