Ważne wydarzenia – Październik – Listopad- Grudzień 2016

Październik 2016

W październiku odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte pod tytułem „List od jesiennego wiatru” – zabawy słuchowo – wzrokowo utrwalające poznane samogłoski i spółgłoski z udziałem dzieci i Rodziców.

W dniu 28.10.2016r. Eksperci odwiedzili Bibliotekę publiczną. Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.

Gościliśmy również w naszej grupie przedstawiciela Straży Miejskiej w Pruszkowie. W czasie spotkania strażnik przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze, ale również w domu, w kontaktach z obcymi oraz ze zwierzętami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pana strażnika, chętnie odpowiadały na pytania, jak również chętnie zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej oraz numer Straży Miejskiej 986. Funkcjonariusz zapoznał również dzieci z zagrożeniami, jakie mogą je spotkać podczas witania Nowego Roku – zakaz puszczania petard i fajerwerków przez dzieci! Nieumiejętne i nieodpowiedzialne używanie petard przez osoby dorosłe niesie za sobą poważne konsekwencje. Może skończyć się utratą zdrowia, czy kalectwem.

Listopad 2016

Obchody Święta Niepodległości (11.11.2016). Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.

29.11.2016r. Eksperci uczestniczyli w wyciecze autokarowej do Teatru Palladium w Warszawie.
Celem wycieczki było obejrzenie unikalnego edukacyjnego show dla dzieci „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”
Było to niezwykły spektakl dla dzieci, gdzie głównymi bohaterami były olbrzymie mydlane bańki! Niesamowite mydlane bańki zrobiły niezapomniane wrażenie na wszystkich, a bajeczny karnawał olbrzymich mydlanych baniek na scenie, podarował odczucie zachwytu dzieciom i dorosłym. Spektakl zawierał edukacyjną część (historia powstania mydła oraz znaczenie higieny). 

Grudzień 2016

W dniu 06.12.2016r. w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z naszej grupy i ich rodzice spotkali się w przedszkolu na wspólnym dekorowaniu różnorodnymi lukierami i barwnymi posypkami pierniczków. Efektem była ślicznie ubrana choinka w grupie.

 Mikołajki – Wizyta św. Mikołaja

Świąteczny nastrój zapanował w naszej grupie 15 grudnia, kiedy to dzieci i Rodzice spotkali się na wspólnej Wigilii. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również ,co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Dzieci przygotowały program artystyczny na tą okazje.