Kronika grupy II – Mali Odkrywcy – miesiąc luty 2019


KRONIKA GRUPY II
MALI ODKRYWCY”

miesiąc luty

Zima okazała się być dla nas łaskawa. Jeszcze pod koniec ferii zimowych mogliśmy cieszyć się zabawami na śniegu. Oprócz tradycyjnych bałwanków powstawały jeszcze inne śniegowe „stwory”, pomysłowość nie miała końca. 
 

 

SMOK CZY SMOG – Wspólnie z kotem Pruszkiem dowiedzieliśmy się, jak powstaje i czym jest smog. Wiemy jak powstaje zanieczyszczenie powietrza oraz co można zrobić, aby mu zapobiegać. Dowiedzieliśmy się, że dym jest bardzo groźny dla zdrowia człowieka oraz zwierząt. 
W KARNAWALE SAME BALE – W dniu 20.02. Uczestniczyliśmy w balu karnawałowym. Pokaz mody balowej w naszej sali poprzedził doskonałą zabawę na sali rekreacyjnej. Wspólnie z kolegami i koleżankami z innych grup tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Mieliśmy okazję brać udział w konkursach, a rywalizację w grupie wygrał nasz kolega Tomek. Gratulacje!!!. 
W DAWNYCH CZASACH – W ostatnim tygodniu lutego przenieśliśmy się do prehistorycznego lasu, wysokich paproci i świata dinozaurów. Dowiedzieliśmy się czym one były, jak się odżywiały, poznaliśmy najbardziej znane jak: triceratops, tyranozaur, stegozaur, pterodaktyl. W dniu 28. 02. gościliśmy naszych Rodziców na zajęciu otwartym. Mogli zobaczyć, jak pracujemy podczas naszych codziennych zajęć w przedszkolu.