Kronika grupy II – Mali Odkrywcy – miesiąc październik 2019


KRONIKA GRUPY II
MALI ODKRYWCY”

w miesiącu październiku

 

Co jest zdrowe, co jest złe każdy doskonale wie. Dzieci dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Zapoznały się też z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. Stworzyły własną piramidę zdrowego żywienia.

Wizyta w sklepie spożywczym – Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Przedszkolaki poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Wizyta w sklepie była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonasnia w nim wspólnego zakupu. Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy zakupów w postaci owoców, z których zrobiliśmy sałatkę owocową.

Wycieczka na pobliski bazarek – Celem wycieczki było przede wszystkim utrwalenie nazw owoców i warzyw. Na zakończenie wycieczki kupiliśmy wybrane przez dzieci warzywa z których robiliśmy sok. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję.


Polska złota jesień – Nasza grupa aktywnie spędzała również czas w ogrodzie przedszkolnym, do którego zawitała złota polska jesień. Z kolorowych liści zrobilismy domek dla jeża. Dzieci pod czujnym okiem swoich rodziców przynosiły w tym miesiącu i zapełniły kącik w naszej sali pięknymi darami a my wykorzystaliśmy je i bawiliśmy się nimi codziennie:).

Od ziarenka do bochenka – piekliśmy chleb w przedszkolu. Dzieci swoim wypiekiem poczęstowały wszystkie panie z przedszkola. Chleb bardzo smakował wszystkim.

Byliśmy w kinie – Nasze wyjście do kina to nie tylko obejrzenie filmu „Psi Patrol rusza na ratunek”, ale także ćwiczenie umiejętności kupowania biletu, a także rozwijania zdolności prawidłowego zachowania się w miejscach publicznych. Wszystkie dzieci spisały się na medal! Oglądały bajkę z zaciekawieniem. Po poranku pełnym wrażeń w pozytywnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.