Kronika grupy II – Mali Odkrywcy – miesiąc październik 2021


KRONIKA GRUPY II
„MALI ODKRYWCY”

w miesiącu październik

Przedszkolaki wiedzą co dobre, potrafią połączyć też to co dobre z tym co zdrowe. 6 października zamieniliśmy się w małych kucharzy i upiekliśmy marchewkowe muffinki.

Nasze rączki – jeszcze małe, ale bardzo pracowite. Umiemy coraz więcej a nasza wyobraźnia nie zna granic. Jesień w swoim bogactwie kolorów inspiruje nas do pracy. Wykorzystujemy dary jesieni w naszych kolorowych pracach plastycznych.

Ludzie listy piszą. Grupa II postanowiła przypomnieć nieco zaniedbany zwyczaj pisania listów tradycyjnych. Dzieci wykonały i podpisały kartki pocztowe z pozdrowieniami z przedszkola. Następnie włożyły do kopert, nakleiły znaczek. W trakcie spaceru wysłaliśmy listy do rodziców. Pozostało już tylko cierpliwie czekać na nadejście listonosza.

W teatrze magiczne jest wszystko to, na co patrzę. Przenieśliśmy się na chwilę do magicznego świata teatru, aby poznać historię misia, który nie mógł, mimo trwającej jesieni zasnąć. Każdy przedszkolak bardzo chciał pomóc. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się. Dobrej nocy Misiu!.