Kronika grupy III – Zdobywcy – miesiąc maj 2018

KRONIKA GRUPY III
„ZDOBYWCY”

w miesiącu maju

Z okazji Święta Flagi wybraliśmy się z dziećmi w miejsce pamięci, aby złożyć flagi wykonane samodzielnie przez przedszkolaki. Dzieci dumnie niosły swoje flagi, a na miejscu wkładali do pojemnika wypełnionego piaskiem. Nauczyciele zapoznali dzieci z celem wyprawy, a na miejscu wspólnie odczytaliśmy napis na pomniku oraz omówiliśmy jego znaczenie. Całą grupą zarecytowaliśmy wiersz „Kto Ty jesteś? Polak mały. ” 

.

 

Za nami niesamowita wycieczka do Chatki Spełnionych Marzeń. Pogoda dopisała i dobre humory także. Poznaliśmy zwyczaje Indian, tworzyliśmy własne pióropusze, malowaliśmy twarze oraz ozdabialiśmy namioty indiańskie. Mieliśmy okazję samodzielnie upiec kiełbaskę w ognisku. Była przepyszna.   

 

Przygotowywaliśmy niespodziankę dla naszych kochanych Rodziców. Poza przedstawieniem zrobiliśmy z Paniami pyszne galaretki, które później były słodkim poczęstunkiem podczas Dnia Mamy i Taty. Galaretki pachniały wspaniale a smakowały wybornie. 

 

Przedstawienie z okazji Święta Mamy i Taty było dla nas niezapomnianą zabawą, uwielbiamy się przebierać i wcielać w role aktorów.  

 

W maju ponownie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 8 na przedstawienie „Szewczyk Dratewka”. Dzieci zagrały wspaniale, a my oglądaliśmy z zapartym tchem.