Kronika grupy IV – Eksperci – miesiąc grudzień 2021


KRONIKA GRUPY IV
EKSPERCI”

w miesiącu grudzień

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dzieci, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawiła dzieciom autentyczną frajdę!

Efektem naszej zabawy z gliną :

W ramach przedszkola promującego zdrowe odżywianie Eksperci dowiedzieli się jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Zapoznały się też z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. W trakcie zabaw starszaki utrwalały zdobyte wiadomości. Wycinały obrazki z produktami spożywczymi, dzieliły je na zdrowe i niezdrowe, umieszczały we właściwych miejscach tworząc własną piramidę zdrowego żywienia.

Układaliśmy wzory świąteczne na dywanie.

Robiliśmy łańcuch choinkowy.

no images were found

Wybraliśmy się do kina na film „Nasze magiczne Encanto”. To była świetna przygoda.

Odwiedziliśmy bibliotekę ( dla dzieci) przy ul. Jasnej 3. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci przekazały ozdoby świąteczne, które wykonały samodzielnie na zajęciach min. Tą piękną choinkę. Wypożyczyliśmy również książki o tematyce bożonarodzeniowej. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Dzieci otrzymały również małe świąteczne prezenty od pani z biblioteki.

W lodowej krainie.

Konkurs „Mam talent”

Kiedy 22 grudnia rozległ się dźwięk dzwoneczków, Eksperci od razu podskakiwali z radości. Wiedziały, że przybył upragniony gość – Święty Mikołaj we własnej osobie. Św. Mikołaj został gorąco przywitany przez dzieci. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione. Oprócz pełnego prezentów worka, Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i zabaw.

Korzystamy z każdej okazji, aby choć trochę pojeździć na sankach, porzucać śnieżkami lub ulepić bałwana. Tym bardziej, że śnieg – to nietrwały „materiał” do zabawy i w dodatku mija wraz z zimą bardzo szybko.