Kronika grupy IV – Eksperci – miesiąc listopad 2020


KRONIKA GRUPY IV
EKSPERCI”

w miesiącu listopadzie

Nasze przedszkole jest jednym z uczestników międzyprzedszkolnego przedszkolnego projektu „Pruszków – poznasz, polubisz”. W ramach zajęć zapoznaliśmy się z historią miasta, jego symbolami – herbem i flagą. Poznajemy legendy i ciekawe historyczne miejsca w naszym Pruszkowie. Nauczyliśmy się nawet pięknej piosenki.

  

Podobnie jak dzieci w innych grupach naszego przedszkola, jak również w innych przedszkolach i szkołach przystąpiśmy do akcji „Szkoła do hymnu”. 10. 11. 2020r. o godzinie 11. 11 w odświętnych, galowych ubraniach odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, recytowaliśmy wiersz „Barwy Ojczyste” oraz śpiewaliśmy „Przybyli Ułani”..

  

Pruszków w pracach dzieci. Niesamowicie barwnie i realistycznie przedstawiliśmy w pracach plastycznych nasze ulubione miejsca w mieście.

  

Domowi ulubieńcy, jeden z tematów, które dzieci lubią najbardziej. Zgłębiliśmy wiedzę na temat opieki nad zwierzętami, chętnie dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami. Wielu z nas w domu swojego pupila. Każdy z nas lepił, rysował, malował, a zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej zawsze są atrakcją.

  

Na początku każdego tygodnia poznajemy nową literę. Zawsze łączą się z tym ciekawe zajęcia i zabawy. Jako najstarsza grupa w przedszkolu z dnia na dzień radzimy sobie coraz lepiej podczas nauki.