Galeria – rok szkolny 2021-2022

 
 

Przedszkole Miejskie Nr 15 zwyczajowo przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka. Tego dnia mieliśmy okazję bawić się wspólnie z kolegami i koleżankami w nowej formie – online. Aktualna sytuacja nie pozwala nam na wspólne spotkania, jednak wykorzystanie nowych technologii je ułatwia. Ogromną radością dla naszych podopiecznych była możliwość porozmawiania i wspólnego śpiewania z kolegami, rodzeństwem z innych grup.
W tym roku przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Wspólnie z dziećmi z całej Polski o godzinie 10.00 zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do piosenki „Życie przedszkolaka”. Dzieci tego dnia otrzymały pamiątkowe medale, które mogły indywidualnie ozdobić i zabrać do domu. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w wydarzeniu.
Nasze zuchy wybrały się na spacer w najbliższym otoczeniu przedszkola. Dzięki wesołym śpiewom wszyscy spotkani przechodnie mogli się dowiedzieć, że przedszkolaki obchodzą swoje święto.

Dnia 13 paźdzernika mieliśmy okazję być gośćmi na Komendzie Straży Pożarnej. Panowie Strażacy pokazali nam filmy, z których dowiedzieliśmy się jak reagować w sytuacji pożaru. Mogliśmy także zobaczyć samochody i rzeczy jakich używają strażacy. Siedzieliśmy w wozie strażackim, przymierzaliśmy stroje, które okazały się baaardzo ciężkie. To był bardzo ciekawy i pouczający spacer.

W dniu 25.11.2021r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki, konkursy. Bawiły się m. in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

18 maja odbyła się Olimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole Miejskie Nr 16 w Pruszkowie. Nasze przedszkole godnie reprezentowała grupa IV. Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy za udział w Olimpiadzie.