Kronika grupy II – Mali Odkrywcy – miesiąc listopad 2021


KRONIKA GRUPY II
„MALI ODKRYWCY”

w miesiącu listopadzie

„Szu, szu szu, tak sobie skakały, Szu szu szu w koło wirowały”. Mowa tu oczywiście o jesiennych liściach, którymi nasze przedszkolaki uwielbiają się bawić, i tworzyć z nich piękne kompozycje bukietowe. Październik okazał się ciepłym i słonecznym miesiącem, korzystaliśmy z pogody ile się da, żeby chwytać ostatnie promienie ciepłego słońca przed zbliżającą się zimą.  

Zapalamy znicze przy pomniku żołnierzy poległych w walce o wolność.

W listopadzie odwiedził nas teatrzyk. Mieliśmy okazję poznać historię pewnewgo krokodyla, którego rozbolał ząbek. Długo zwlekał z wizytą u dentysty, chyba się trochę bał, choć nie było czego, bo Pani doktor szybko pomogła krokodylowi w jego zmartwieniu.

20 listopada obchodzimy międzynarodowy dzień Praw Dziecka. Tego dnia dzieci oglądały film omawiający ich prawa, rozmawiały w grupie o tym w jaki sposób mogą ich bronić i przestrzegać oraz jak uszanować prawa innych dzieci. W sali powstała gazetka. Z relacji rodziców wiemy, że temat okazał się ważny i głeboko utkwił w dziecięcych serduszkach.

Dnia 25. listopada obchodziliśmy Święto Misia Pluszowego. Z tej okazji wykonaliśmy Misia-ekologisia. Wykorzystaliśmy nikomu nie potrzebne plastikowe torebki, kartony i koreczki. Zrobiliśmy sobie także zdjęcia w przedszkolnej fotobudce. Zaśpiewaliśmy Sto Lat naszemu grupowemu Misiowi podróżnikowi, który właśnie dzisiaj wrócił z kolejnej wyprawy. wykonaliśmy też pracę plastyczną Miś- doktor.